sobota 21. listopadu 2009

3. olympiáda

Jako každý listopad jsme měli dětskou olympiádu. Byly to opět tři hodiny hluku, řvaní instrukcí a slz, ale snad i nějaké té radosti z vítězství a napětí, jestli to taky zvládnu tak jako tamten. Na každou olympiádu se naše děti těší, ale v průběhu brečí a člověk vlastně nepozná, jak se jim to líbilo. Například při první olympiádě jsme měli disciplínu přetahování lana. Použili jsme ale umělé lano, a tak jen velmi málo dětí neplakalo, jak měly spálené dlaně (plus potupná prohra). Druhý den jsem se při besídce ptala, jaká disciplína se jim líbila nejvíc. A hádejte, jaká byla odpověď: přetahování!! Naše Míša brečela ještě dvě hodiny po olympiádě doma do peřiny. Druhý ročník jsme proto udělali na jednotlivce. Věřili jsme, že to nebude tak soutěživé. Nebylo, ale když jsme s Radkou přemýšleli, jak to udělat tento rok, pověsila se na mě Míša a prosila: "Na družstva, na družstva..."

Tento rok byl tedy opět na družstva:

4 družstva po 6 dětech (jedno družstvo pouze pětičlenné).

1. disciplína - štafeta kolem shromka. Byla to jediná disciplína venku, proto jsme si ji střihli dvakrát.

2. disciplína - podlézání židlí - jednu podlez, druhou přelez (5 židlí za sebou). Starší děti mají u této disc odřená záda, židle strhávají, ale pro malé je to příjemná věc.

3. disc - skákání v pytlích. Mě překvapila Laura, skákala neuvěřitelně!

4. disc - plivání sirek do krabice - družstvo v kruhu kolem krabice a minutu plive sirky, které nabíjí do brčka. Sranda pozorovat mrňousky, jak se nemohly trefit sirkou do brčka, ale krabici trefovaly moc pěkně.

5. disc - házení víček od petlahví do terče (tři čtverce v sobě - prostřední čtverec nejvíc bodů)

6. disc - pro uklidnění - hledání kuchyňské minutky - všichni sedí na zemi a jsou zticha, družstvu se počítá čas, jakmile vstoupí do místnosti, dokud nenajde tikající minutku. Někteří dospěláci se po celou dobu divili, že někdo něco najde, protože nic neslyšeli. Trvalo jim to v průměru 20 vteřin.

7. disc - kimova hra s pexesovými zvířátky - družstvo kouká 20 vteřin (25 vteřin i se startem z místa) na obrázky, pak se vrátí a má minutu na vypsání.

8. disc - všichni stojí po delší straně místnosti a snaží se tenisákem trefit do projíždějící obruče. Myslela jsem to původně na družstva, ale už jsem nechtěla nechat tolik dětí čekat, než to jedno družstvo udělá. Navíc obruč vždycky někdo sejmul. Zdenda to upravil, že vzal krabici a probíhal kolem dětí, jestli se někdo trefí dovnitř (což dělaly s radostí). Míla pak přivázal krabici na lano a táhnul podél dětí, to už bylo na družstva.

9. disc - přetahování lana

10. disc - bitva papírovými koulemi - jedno družstvo uprostřed kruhu, druhé vně s papírovými koulemi. Musí je minutu házet dovnitř kruhu a družstvo uvnitř je vyhazuje ven. Po minutě stop a kolik je koulí uvnitř kruhu, tolik má družstvo vně kruhu bodů.

11. disc - hudební verš - pětkrát jsem přezpívala nový verš. Které družstvo ho zazpívá nejlépe?

12. disc - skákaná - jeden člen družstva skočí z místa a tam, kde stojí se za něj postaví další člen špičkami k patám, kam až družstvo doskáče?

13. disc - k židli po čtyřech, zpátky krab

Všechny startovní čáry a kruhy a terče jsme na zem udělali předem krepovou páskou, co se užívá při malování (padlo na to 50 metrů (:-(()

Toť vsjo. Byla bych pokračovala, ale rodiče už si chtěli děti odvézt. Vyhlásili jsme pořadí, rozdali medajle a sladkosti ...a domů!

Žádné komentáře: